Dlaczego cięcie laserem skraca proces produkcji konstrukcji stalowych?
Postęp technologiczny przyczynił się do powstania wielu zaawansowanych technik obróbki materiałów. To w dużej mierze wpłynęło na rozwój branży przemysłowej. Zależy Ci na szybkiej i precyzyjnej obróbce konstrukcji stalowych? Dowiedz się, jakie są najbardziej efektywne metody produkcyjne. Najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.
Na czym polega cięcie laserem?
Jednym z popularniejszych metod obróbki stali jest cięcie laserem. Polega ono na rozdzieleniu termicznym materiału przy pomocy silnej wiązki laserowej. Ta w kontakcie z powierzchnią powoduje topienie i wypalanie materiału. Spolaryzowana wiązka promieniowania elektromagnetycznego pozwala skupić ogromną ilość energii w jednym, ściśle określonym punkcie, co umożliwia obróbkę wszelkiego rodzaju powierzchni z największą dokładnością. Szukasz osoby, która zajmuje się cięciem, frezowaniem i gięciem konstrukcji stalowych? Park maszynowy firmy Hubeny wyposażony jest w nowoczesne technologie, dzięki którym takie czynności przebiegną sprawnie i zgodnie z oczekiwaniami klienta.
Cięcie laserowe - największe zalety
Zależy Ci na zwiększeniu efektywności produkcji konstrukcji stalowych? Pamiętaj, że podczas takich prac liczy się nie tylko szybkość, ale również duża precyzja. Połączenie tych obu cech oferuje cięcie laserowe. Ta innowacyjna technologia pozwala na zwiększenie wydajności wielu linii produkcyjnych. Czym cięcie laserem wyróżnia się na tle innych technologii? Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość cięcia materiału bez potrzeby wykonywania obróbki końcowej. Wiązka lasera pozwala na uzyskanie idealnie gładkich krawędzi. Dzięki temu produkcja staje się jeszcze wygodniejsza, a jej czas ulega znacznemu skróceniu. Co więcej, nowoczesne obrabiarki są mocno zautomatyzowane, dzięki czemu większość czynności dawniej wykonywanych ręcznie można zaprogramować. To przekłada się nie tylko na szybkość, ale również bezpieczeństwo pracy. Laser sprawdzi się głównie w przypadku wycinania precyzyjnych elementów o niestandardowych kształtach. Najczęściej obrabianym materiałem jest stal, chociaż to rozwiązanie wykorzystuje się również w przypadku drewna, tworzyw sztucznych, szkła czy kamienia. Wyroby wymagające precyzyjnej obróbki to między innymi blachy, rury i profile.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana