Od czego zależą ceny złomu kolorowego na skupach?
Ceny skupu złomu kolorowego, stalowego i żeliwnego zależne są od cen rynkowych. Co to oznacza w praktyce? Otóż skupy złomu niekiedy muszą aktualizować swoją ofertę każdego dnia, aby dostosować się do dynamicznie zmieniających się cen rynkowych. Jeśli zatem masz spore ilości złomu na sprzedaż to śledź dynamikę zmian cen i prognozy ekspertów, co pozwoli wybrać najlepszy moment na sprzedaż metali kolorowych.
Złom kolorowy, czyli jaki?
Metale kolorowe nazywane są metalami nieżelaznymi. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że są to stopy metali, które nie zawierają żelaza. Do tej kategorii należą między innymi:
Aluminium
Miedź
Mosiądz
Brąz
Ołów
Cechą wspólną metali kolorowych jest połysk, wysoka plastyczność, dobre przewodnictwo cieplne oraz odporność na korozję. Powstają z nich różnego rodzaju pręty, profile, druty, blachy i kątowniki. Metale kolorowe występuję w wielu sprzętach AGD i RTV oraz urządzeniach codziennego użytku, a nawet w starych kablach i przewodach. Miej to na uwadze przy porządkach w garażu, tym bardziej że metale kolorowe osiągają najwyższe ceny skupu spośród wszystkich metali. Dzieje się tak dlatego, że są to cenne surowce wtórne, na których popyt na rynku nieustannie rośnie.
Ile można zarobić, oddając na skup metale kolorowe?
Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny skupu metali kolorowych i od czego zależą. Na skupie złomu Gomb-Złom w Inowrocławiu brane są pod uwagę:
Ilość, czyli waga
Stopień posegregowania
Stan przyniesionych odpadów
Jak wspomniano wcześniej firmy skupujące złom, muszą dostosować się do aktualnych cen rynkowych, które definiują funkcjonowanie całej branży. Warto zatem śledzić kursy surowców i prognozy ekspertów.
Nie bez znaczenia jest także gatunek stali – skup metali kolorowych najwięcej zapłaci za miedź i aluminium, które są najbardziej poszukiwane na rynku surowców wtórnych. Cena kilograma złomu zawsze ustalana jest indywidualnie przez konkretny punkt skupu, dlatego warto porównywać oferty. Nie bez znaczenia jest także region Polski, a różnice pomiędzy skupami w miastach ulokowanych w różnych zakątkach kraju sięgają nawet kilkunastu procent. Praktyka pokazuje, że skupy złomu w dużych miastach oferują wyższe stawki niż złomowiska w małych miejscowościach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana